Główna

Podsumowanie projektu

Email Drukuj PDF

5 października 2019 roku w remizie, w Gilowie, podsumowano projekt „Zadrży, że zadrżyj moje serce- tradycyjna muzyka weselna i miłosna”. Podczas podsumowania zaprezentowano teledyski konkursowe do muzyki Roztocza i  film „Ośpiewać wesele” opowiadający o ważnym momencie jakim są oczepiny i pieśniach śpiewanych pannie młodej na weselu.

Podczas sobotniego podsumowania projektu wystąpiła również pani Janina Pydo z Zastawia, która zaśpiewała kilka utworów tradycyjnych  o tematyce weselnej i miłosnej.

Do konkursu na teledysk do Muzyki Roztocza, który został ogłoszony jeszcze w czerwcu tego roku, wpłynęły tylko dwa zgłoszenia” „Żurawinowe Wódu” z Biłgoraja i „Zamieszanie w kurniku” z Sosnowca.. Oba teledyski zostały nagrodzone równorzędnymi nagrodami.

Zwieńczeniem spotkania była potańcówka zrealizowana ze środków własnych GOK i TdNiCz. Podczas potańcówki zagrali: Gorajska Gminna Orkiestra Dęta oraz Kapela Bornego z Podzamcza ( z Lublina). W organizację potańcówki zaangażowali się również mieszkańcy Gilowa, którzy przygotowali słodki poczęstunek oraz uporządkowali remizę.

fot. Monika Misa

Podsumowanie odbyło się w ramach projektu  „Zadrży, że zadrżyj moje serce- tradycyjna muzyka weselna i miłosna” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina.